dotcomwebdesign.com
Farsø Tri & Trim
Brugernavn

Kodeord

Husk Login

Farsø Tri & Trim



Julekalenderløb 2014 - se vilkår og program HER




JULEFROKOST...5.dec. kl.19 !!!!

I år afholdes vores altid festlige julefrokost hos
Torsten og Ann-Louise Wetche i Hvanstrup.
Klubben vil være vært med en bus fra
Klublokalet kl.18.40 og hjem igen kl. 02.00..
Prisen for Mad + Fri Bar & Bus er 150 kr.
 

Husk: En pakke til pakkespil (20-30kr)
.....og det helt rigtige julefesthumør!

Tilmelding: På seddel i Klublokalet eller på 41227212 -
senest 1.dec. kl.19
Husk at give besked om du vil med bussen eller ej!

PS. Sidste chance for at nominere til "Årets Energist" er mandag 1.dec.
Der står en kasse til formålet i Klublokalet.




Klubmesterskaber 2014




 Resultater:::

Gæt din tid på 4,12 km.


Rikke sørensen -1.16 fra gæt
Cecilie sørensen -1,22 fra gæt
Morten Bystrup -1,34 fra gæt
Randi Klysner 1,48 fra gæt
Bente lapirtis 1,52 fra gæt...
Peter Mortensen 3,25 fra gæt
Marianne Villadsen 5 fra gæt

Duatlon:1,6 løb- 9,3 cykel- 1,6 løb

Herre:
Mads Nyrup 26,38
Byrial Stagsted 28,30
Erik Nørgaard 39,10

Løb 9,3

Damer:
Britt folkerman 48,12
Lonni Christensen 50,45

Herre:
Jesper Klysner 40,04
Allan Christensen 42,22
Kurt Nørgaard 46,22

Enkelstart 27,3

Damer:
Randi Klysner 56,15 min.

Herre:
Orla Nielsen 39,55 min.
Byrial Stagsted 41,18 min
Mads Nyrup 43,45 min
Erik Nørgård 59,01 min

Ungdom:
Kathrine Christensen 1.36,44 min
Lasse Christensen 1.37,43 min










Skagen Marathon 4. oktober ( 5km-11km-halvmarathon-marathon)

Tag med til Skagen!

Flere af vores medlemmer træner til løbet. Mød op i klubben og vær med.

Se mere om løbet på www.skagenmarathon.dk





Kalenderløb 2013



Så blev det endelig jul....
Der har været et meget flot fremmøde.
69 klubmedlemmer har deltaget og
der var i gennemsnit været
15 fremmødte pr. løb.

Se slutstilling og billeder fra løbet den 24.   HER

 



Klubmesterskab 2013

Klubmester Duathlon:

Junior Signe Krogh i tiden 41.40

Junior Nikolaj Pilgaard i tiden 32.38

Bente Lykkegaard  i tiden 35.28

Orla Nielsen i tiden 26.28

Klubmester 9.3 km Løb:

Britt Folkerman i tiden 41.40

Morten Bystrup Rønaa i tiden 35.00

Klubmester i 4.7 km(gæt tiden):

Rikke Sørensen 5 sekunder fra hendes gæt 

Klubmester 27 km enkeltstart:

Bente Lykkegaard i tiden 59.37

Byrial Stagsted i tiden 45.13  

Klubmester Halvmarathon

Britt Folkerman i tiden 1.41.12

Orla Nielsen i tiden 1.18.39