dotcomwebdesign.com
Farsø Tri & Trim
Brugernavn

Kodeord

Husk Login

Farsø Tri & Trim


Svømning også i Påsken!

Tirsdag 31.marts gratis for alle medlemmer.


Generalforsamling

Referat fra generalforsamlingen 12. marts 2015 kan læses HER

Ny konstituering af bestyrelsen, velkommen til Jesper Klysner Sørensen som klubbens nye formand! 



 TIL KLUBMEDLEMMER

Hjælpere søges til vores årlige løb i Uhrhøj - Himmerlandsløbet & Uhrhøj Trail. Kom og nyd en forårsdag i skoven!


Lørdag 11. April, til opsætning af ruter i plantagen, samt klargøring af start/mål på Strandby skole.


Søndag 12. April, hvor løbene afvikles, til depoter & poster i skoven, samt startområde og forplejning i mål + oprydning.

Har du tid & lyst så send SMS til Britt på 23886872.

Som tak inviteres alle hjælpere til et arrangement senere på året!




  Himmerlandløbet 2015 - tilmelding HER

Bemærk - nu også med tilmelding for grupper


Uhrskov Trail 2015 - Tilmelding HER






 Kontingent 2015   

Klubben introducerer ny måde at opkræve kontingentet på.

Læs mere
HER





Julekalenderløb 2014


Så blev det endelig jul.

Tilslutningen til årets kalenderløb var det største til dato.
I gennemsnit mødte 19 personer pr. dag i 24 dage.
Hovedpræmierne var gratis deltagelse i klubbens
arrangement på Kongshøjgaard den 30. januar.
Se den endelige stilling og hvem der vandt 
HER

 Se billeder fra det afsluttende løb den 24. december HER





Klubmesterskaber 2014




Resultat

 Gæt din tid på 4,12 km.


Rikke sørensen -1.16 fra gæt
Cecilie sørensen -1,22 fra gæt
Morten Bystrup -1,34 fra gæt
Randi Klysner 1,48 fra gæt
Bente lapirtis 1,52 fra gæt...

Peter Mortensen 3,25 fra gæt
Marianne Villadsen 5 fra gæt

Duatlon:1,6 løb- 9,3 cykel- 1,6 løb

Herre:
Mads Nyrup 26,38
Byrial Stagsted 28,30
Erik Nørgaard 39,10

Løb 9,3

Damer:
Britt folkerman 48,12
Lonni Christensen 50,45

Herre:
Jesper Klysner 40,04
Allan Christensen 42,22
Kurt Nørgaard 46,22

Enkelstart 27,3

Damer:
Randi Klysner 56,15 min.

Herre:
Orla Nielsen 39,55 min.
Byrial Stagsted 41,18 min
Mads Nyrup 43,45 min
Erik Nørgård 59,01 min

Ungdom:
Kathrine Christensen 1.36,44 min
Lasse Christensen 1.37,43 min










Skagen Marathon 4. oktober ( 5km-11km-halvmarathon-marathon)

Tag med til Skagen!

Flere af vores medlemmer træner til løbet. Mød op i klubben og vær med.

Se mere om løbet på www.skagenmarathon.dk





Kalenderløb 2013



Så blev det endelig jul....
Der har været et meget flot fremmøde.
69 klubmedlemmer har deltaget og
der var i gennemsnit været
15 fremmødte pr. løb.

Se slutstilling og billeder fra løbet den 24.   HER

 



Klubmesterskab 2013

Klubmester Duathlon:

Junior Signe Krogh i tiden 41.40

Junior Nikolaj Pilgaard i tiden 32.38

Bente Lykkegaard  i tiden 35.28

Orla Nielsen i tiden 26.28

Klubmester 9.3 km Løb:

Britt Folkerman i tiden 41.40

Morten Bystrup Rønaa i tiden 35.00

Klubmester i 4.7 km(gæt tiden):

Rikke Sørensen 5 sekunder fra hendes gæt 

Klubmester 27 km enkeltstart:

Bente Lykkegaard i tiden 59.37

Byrial Stagsted i tiden 45.13  

Klubmester Halvmarathon

Britt Folkerman i tiden 1.41.12

Orla Nielsen i tiden 1.18.39